Pozicija:  Specijalista za održavanje (MCC)

Datum objave:  03.09.2024.
Odeljenje:  SAOBRAĆAJ
Kompanija:  Air Serbia
Lokacija:

Beograd/Beograd - Aerodrom

Mi smo nacionalna avio-kompanija Republike Srbije i jedna od najstarijih avio-kompanija u Evropi sa istorijom koja datira od 1927. godine. Letimo na preko 90 redovnih, sezonskih i čarter destinacija širom Evrope, Mediterana, Severne Amerike, Azije i Afrike, kako u putničkom tako i u teretnom saobraćaju. Naša flota trenutno uključuje dvadest pet vazduhoplova različitih tipova.

Opis posla

  • Stara se za celokupnu koordinaciju rešavanja tehničkih pitanja/problema prijavljenih telefonom ili radio vezom. Vodi i pruža podršku zaposlenima linijskog održavanja u njihovom svakodnevnom radu u cilju preduzimanja najefikasnijih mera radi blagovremenog obezbeđivanja sigurne i funkcionalne flote. Prati VHF pozive i stara se za ostvarenje blagovremene i kvalitetne komunikacije sa posadama.
  • Pruža ad hoc podršku linijskim inženjerima i posadama u analizi i rešavanju problema.
  • Pregleda odgovarajuće MEL liste i izdaje MEL kontrolne brojeve linijskim inženjerima.
  • Ukoliko ne postoji ugovor sa određenom organizacijom za održavanje, kontaktira potencijalne pružaoce ovih usluga kako bi pribavio pojedinačna odobrenja za vazduhoplovne sertifikate. Čuva i vodi predmet pomenutih pojedinačnih odobrenja i stara se za to da celokupna dokumentacija za svako odobrenje bude raspoloživa i ažurna.
  • Stara se za primenu efikasnog i doslednog pristupa uvođenju, promovisanju i postizanju visokog stepena discipline na radnom mestu. Stara se za primenu odgovarajućih tehničkih procedura za vraćanje vazduhoplova u saobraćaj u skladu sa predviđenim programom letenja.
  • Stara se za to da se rad odvija u skladu sa sigurnosnim procesima, procedurama i u skladu sa najvišim standardima.
  • Održava kontakte sa AUH i predstavništvima u cilju blagovremenog i ekonomičnog vršenja redovnog i vanrednog održavanja. Prati avionsku dokumentaciju kako bi se uverio da je blagovremeno i propisno kompletirana i stara se da avioni poseduju neophodne sertifikate za puštanje u saobraćaj.
  • Stara se za neophodne DCV licence i odobrenja i održava važnost istih.
  • Stara se za to da se održavanje vrši na najekonomičniji način putem optimalnog planiranja i timskog rada.

Uslovi

  • Srednja stručna sprema (IV)
  • Rad na računaru (Word, Excel, Power Point, Internet)
  • Engleski jezik – odlično, aktivno
  • Najmanje 1 godina radnog iskustva
  • Poželjno iskustvo u avijaciji - održavanju vazduhoplova

Ako delite našu posvećenost pružanju izvrsne usluge uz demonstriranje odgovornosti i integriteta i spremni ste da prihvatite ovu priliku, ne oklevajte da se prijavite odmah. Radujemo se skorom susretu!

Neka vaši snovi dobiju krila!